Facundo Medina

Facundo Medina

Bayer 04 Leverkusen / Defans / Arjantin
#2
Boy184 cm
Kilo78 kg
Yaş27 yaşında
Doğum28 Mayıs 1999
ÜlkeArjantin
Tercih edilen ayak-
MevkiDefans
Forma No2
TakımıOlympique Marseille / Tem 2025 - Haz 2026
2
Gol
12
Asist
39
Maç
11
Kart
11S / 0K

Facundo Medina Kimdir? Bayer 04 Leverkusen Oyuncusu Hakkında Bilgiler ve Mevki Analizi

Facundo Medina Kimdir? Bayer 04 Leverkusen kadrosunda 2 numaralı formayı terleten Facundo Medina, 28 Mayıs 1999 tarihinde doğdu. 184 cm boyu ve 78 kg ağırlığı ile sahada fiziksel avantajını kullanan 27 yaşındaki oyuncu, öncelikle Defans mevkisinde görev yapmaktadır. Kariyeri boyunca sergilediği performansla dikkat çeken Facundo Medina. Bayer 04 Leverkusen kadrosunda forma giyen tecrübeli isim, bugüne kadar çıktığı maçlarda toplam 2 gol ve 12 asistlik katkı sağlamıştır.

Facundo Medina Son Maç Performansı: Bundesliga Güncel Maç İstatistikleri

Facundo Medina isimli oyuncunun Bundesliga ve diğer kulvarlardaki güncel maç geçmişini buradan takip edebilirsiniz. Facundo Medina maç istatistikleri sayfasında; oyuncunun ilk 11 başladığı maçlar, oyuna sonradan girdiği dakikalar, attığı goller, yaptığı asistler ve gördüğü kartlar detaylı olarak listelenmektedir.

TarihRakipSkorDkGlsAstSKPuan
25 Eki 2026 TSG Hoffenheim 3‑0 - 0 0 1 0 -
22 Eki 2026 OFI 0‑2 - 0 0 0 0 -
18 Eki 2026 SC Freiburg 2‑1 - 0 0 0 0 -
15 Eki 2026 Lech Poznań 0‑4 - 0 0 0 0 -
10 Eki 2026 FSV Mainz 05 3‑4 - 0 0 0 0 -
20 Eyl 2026 RB Leipzig 2‑0 - 0 0 0 0 -
16 Eyl 2026 Celje 2‑0 - 1 0 0 0 -
12 Eyl 2026 FC Augsburg 2‑2 - 0 0 0 0 -
05 Eyl 2026 FC Union Berlin 4‑0 - 1 0 0 0 -
29 Ağu 2026 Elversberg 3‑2 - 0 0 1 0 -
19 Tem 2026 Spain 1‑0 - 0 0 0 0 -
12 Tem 2026 Switzerland 1‑1 - 0 0 0 0 -
03 Tem 2026 Cape Verde Islands 1‑2 - 0 0 0 0 -
22 Haz 2026 Austria 2‑0 - 0 1 1 0 -
17 Haz 2026 Algeria 3‑0 - 0 0 0 0 -
17 Mayıs 2026 Rennes 3‑1 - 0 0 0 0 -
10 Mayıs 2026 Le Havre 0‑1 - 0 0 0 0 -
02 Mayıs 2026 Nantes 3‑0 - 0 0 1 0 -
26 Nis 2026 Nice 1‑1 - 0 0 1 0 -
10 Nis 2026 Metz 3‑1 - 0 0 1 0 -

Facundo Medina Son Maç Performansı: Bundesliga Güncel Maç İstatistikleri

Oyuncunun ilk 11 başladığı maçlar, attığı goller, yaptığı asistler ve gördüğü kartlar detaylı olarak listelenmektedir.

SezonLig / KupaTakımMGA
2026/2027 Bundesliga Bayer 04 Leverkusen 6 6 0
2026/2027 Avrupa Ligi Bayer 04 Leverkusen 2 1 0
2025/2026 Ligue 1 Olympique Marseille 17 1 1
2025/2026 Şampiyonlar Ligi Olympique Marseille 4 8 0
2024/2025 Ligue 1 Lens 29 28 1
2024/2025 Avrupa Konferans Ligi Lens 1 1 0
2023/2024 Ligue 1 Lens 31 1 3
2023/2024 Avrupa Ligi Lens 1 3 0
2023/2024 Şampiyonlar Ligi Lens 6 10 0
2022/2023 Ligue 1 Lens 32 26 4
2021/2022 Ligue 1 Lens 31 38 0
2020/2021 Ligue 1 Lens 24 2 0

Facundo Medina Sezon Bazlı Kariyer Analizi: Bundesliga ve Avrupa Ligi, Şampiyonlar Ligi, Avrupa Konferans Ligi Verileri

Facundo Medina tarafından profesyonel kariyeri boyunca sergilenen performans, istikrarın ve yüksek rekabet gücünün sahaya yansımasıdır. Bu alanda, tecrübeli ismin Bayer 04 Leverkusen formasıyla ter döktüğü Bundesliga mücadelelerinin yanı sıra Avrupa Ligi, Şampiyonlar Ligi, Avrupa Konferans Ligi ve diğer uluslararası organizasyonlardaki sayısal verilerini inceleyebilirsiniz.

Facundo Medina istatistikleri, oyuncunun her sezon değişen performans grafiğini, katıldığı turnuvalardaki maç sayılarını ve skora katkı parametrelerini net bir şekilde ortaya koymaktadır. Kariyerindeki dönüm noktalarını ve kulüp düzeyindeki toplam katkısını analiz etmek isteyen futbolseverler için en güncel ve detaylı veriler yukarıda listelenmiştir.

2026/2027
LigTakımMGASKİlk 11
BundesligaBayer 04 Leverkusen713206
Europa LeagueBayer 04 Leverkusen311002
Toplam1024208
2026
LigTakımMGASKİlk 11
FIFA World CupArgentina503103
Toplam503103
2025/2026
LigTakımMGASKİlk 11
Ligue 1Olympique Marseille20047016
Champions LeagueOlympique Marseille401104
Toplam24058020

Facundo Medina Sezonluk Verileri: Bundesliga Kariyerindeki Maç ve Gol Sayıları

Facundo Medina kariyeri boyunca hangi sezonda, hangi ligde kaç maça çıktı? Bu bölümde oyuncunun Bundesliga ve Avrupa Ligi, Şampiyonlar Ligi, Avrupa Konferans Ligi gibi organizasyonlardaki sezonluk verilerine ulaşabilirsiniz.

LigSMGASKİlk 11
Ligue 1120047016
Bundesliga1713206
FIFA World Cup1503103
Champions League1401104
Europa League1311002
Toplam3921211031

Facundo Medina Sezonluk Verileri: Bundesliga

Facundo Medina kariyeri boyunca hangi sezonda, hangi ligde kaç maça çıktı? Bu bölümde oyuncunun Bundesliga ve Avrupa Ligi, Şampiyonlar Ligi, Avrupa Konferans Ligi gibi organizasyonlardaki sezonluk verilerine ulaşabilirsiniz.

Takım
TakımMGASKİlk 11
Olympique Marseille 24 0 5 8 0 20
Bayer 04 Leverkusen 10 2 4 2 0 8
Argentina 5 0 3 1 0 3
Toplam 39 2 12 11 0 31
Takımlar Olympique Marseille, Argentina
A Milli Takım
2026/2027
LigTakımMGASKİlk 11
Europa LeagueBayer 04 Leverkusen311002
Toplam311002
2026
LigTakımMGASKİlk 11
FIFA World CupArgentina503103
Toplam503103

Facundo Medina Kariyer Geçmişi: Hangi Takımlarda Oynadı ve Kaç Maça Çıktı?

Facundo Medina transfer geçmişi ve oynadığı takımların listesi oldukça etkileyici. Kariyerine başladığı günden bugüne; Olympique Marseille, Bayer 04 Leverkusen, Argentina formalarını giyen oyuncu, bu kulüplerde toplam 39 resmi maça çıkmıştır. Özellikle Olympique Marseille dönemindeki istikrarlı görüntüsüyle hafızalara kazınan Facundo Medina, aynı zamanda milli takım düzeyindeki tecrübesiyle de genç yeteneklere örnek olmaktadır.

Europa League 2026/2027 → Gol krallığı
1
Gol
0
Asist
3
Maç